ציור קלאסי

כשחושבים על אמנות קלאסית, אחת הצורות הראשונות שעולות בראש היא ציור קלאסי. לאורך אלפי שנים בתרבות האנושית קיים תיעוד של ציורים קלאסיים. הציור נתפס בציבור כסמל לאמנות, וכמעט כל אחד יכול לצייר, ברמה כזו או אחרת של כישרון.

 

שיעורי אמנות לא מצריכים ידע מקדים וכל אחד יכול להירשם לקורס או לסדנה, להשתתף בהם ולככב בהם גם אם מעולם לא התנסה בכך. אבל כשאנחנו מדברים על ציור, קשה לחשוב על מישהו שאף פעם לא צייר. כבר בבית הספר היסודי מתקיימים שיעורי ציור, וגם בבגרותנו כמעט כולם משרבטים משהו על הנייר, אפילו מתוך שעמום בשיעור, בישיבה בעבודה, או העסקת האצבעות בזמן שיחת טלפון ארוכה.

 

אז למה שלא תפתחו את הכישרון שטמון בכל אחד מאיתנו בעמצאות קורס ציור קלאסי? בקורס שכזה תלמדו גם חומר תאורטי, שכולל את סוגי הצבעים, כלי הצביעה והמשטחים. כולנו מכירים צבעי פנדה, פסטל וגואש, אולם קיימים גם צבעי טמפרה, שילוב של פיגמנט עם חלמון ביצה מהול במים, שמוכרים עוד מהעת העתיקה, צבעי שמן, צבעי מים, צבעי אקריליק, ואף שעווה וקזאין.

 

משטח הציור שזמין בכל בית הוא הנייר, שהוא גם אחד המשטחים הקדומים ביותר לציור. עוד משטח מוכר הוא הקנווס, יריעת בד ארוגה בשתי וערב בעלת מרקם מחוספס. ציורים קלאסיים נעשו גם על משטחי אבן, כמו ליטוגרפיה וציורי קיר, וכן ציורים על עץ.

 

ציור קלאסי כולל בתחומו מגוון כלים לציור, כמו למשל מכחול, ידית בעלת סיבים בקצה. לכל מכחול אורך ועובי סיבים שונה, שמשפיעים על ייעודו של המכחול. בנוסף קיימת פלטת צבעים, משטח קשיח שעליו הצייר מסדר ומערבב את הצבעים. בדומה למכחול קיימת גם מברשת צבע, אך ייעודה שונה והיא יוצרת אפקטים שקשה יותר ליצור באמצעות מכחול. ישנה גם מרית ציירים שמאפשרת למלא במהירות שטחים גדולים ותרסיסי צבע.


אם אתם מחפשים לעשות הפסקה מהחיים המהירים ולתת פינוק לנפש שלכם, שיעורי אמנות יענו על הצורך הזה. קורסים בתחום ציור קלאסי תוכלו למצוא ב"הבית של תאודור", הירשמו לסדנה הקרובה ותנו לאמן שבכם לפרוץ החוצה, ותופתעו מהמיומנויות שרכשתם ומהכישרון הטמון בכם.

בואו לצייר איתי

מלאו פרטיכם
ואצור קשר בהקדם:


 
כתובת:
מצודת בית"ר 8, קומה א'
דוא"ל:
karakal.the1@gmail.com
טלפון:
072-33-80-884