ללמוד לצייר בעיפרון

עיפרון. לכאורה כלי כתיבה בסיסי ביותר שמשתמשים בו בכיתה א'. אך קיים מגוון רחב כל כך של עפרונות שמאפשרים ציורים ורישומים מרהיבים, עד שטכניקה זו הפכה לאמנות של ממש בפני עצמה. ללמוד לצייר בעיפרון הוא פינוק זול יחסית, מכיוון שמה שצריך זה עפרונות לציור ובלוק ציור עם סוג נייר המתאים לרישום.

 

בעבר רישום בעיפרון שימש לסקיצות ולהכנה לצבע, אך כיום כאמור טכניקות רישום בעיפרון הפכו לאמנות בפני עצמה, ומשתמשים בה בתחום האמנות ליצירת סקיצות, אדריכלים מציירים את תכנון הדירות או הבניינים, מעצבי פנים משרטטים את הדירה ואמנים מבצעים רישום טבע מתוך התבוננות.

 

ציורי עיפרון למתחילים מומלץ לעשות עם עפרונות רישום שהם רכים יותר ומאפשרים יצירת תחושה של צל אמיתי. אחת הבעיות הקשות ביותר עבור מי שרוצה ללמוד לצייר בעיפרון היא השגת שליטה מוחלטת על פרספקטיבה ומרחב, אך אמנים מנוסים שמצליחים בכך יכולים להקפיץ את היצירה שלהם כמה שלבים למעלה, כמו למשל בציורי תל ממד בעיפרון שיכולים להיראות כאילו הם קופצים מהדף החוצה, למרות שמדובר בחומר די ממדי, כל זאת באצעות החומרים הבסיסיים ביותר - עיפרון ונייר.

 

טכניקות רישום בעיפרון נלמדות בקורסי הרישום ובהם נלמדים גם מושגי בסיס כמו קו וכתם, קומפוזיציה, פרופורציה ובניית חלל, להבנת הערכים הציוריים ופיתוחם. בקורסים הללו תוכלו ללמוד על המסורת העתיקה של הרישום, מה שיעניק לכם ידע מהנה והבנה גדולה יותר של היצירות אותן אתם רואים.

 

בעולם המהיר של היום אין לנו כמעט זמן לעצור רגע, לקחת נשימה עמוקה ולהסתכל על יופיים ועומקם של הדברים. בקורס ציורי עיפרון למתחילים ישנו לכם את הראייה היומיומית שלכם ותלמדו להתמקד בפרופורציות, בכתמים של אור וצל, ביחסים בין הצבעים, תפתחו את החוש לקומפוזיציה ותרכשו מיומנויות נוספות שכלל לא חשבתם עליהן.

 

הבית של תאודור הוא המקום שבו תוכלו ללמוד לצייר בעיפרון, קורס שייתן לכם נקודת מבט חדשה על תפיסת צבעים, יכולת הבנת תאורה, כתם, טון, טמפרטורה, וכן יחסים ואינטראקציות בין צבעים ובין חומרים. סדנאות רישום כוללות גם חומר תאורטי שיעזור לכם להבין כלים ותהליכים שונים של ציור ורישום, וכמובן התנסות בעבודה מעשית שבסופה יש בידיכם את יצירת האמנות שלכם

בואו לצייר איתי

מלאו פרטיכם
ואצור קשר בהקדם:


 
כתובת:
מצודת בית"ר 8, קומה א'
דוא"ל:
karakal.the1@gmail.com
טלפון:
072-33-80-884