איך לומדים לצייר

כל אחד יודע לצייר משהו. גם אם אתם חושבים שיש לכם "שתי ידיים שמאליות", אתם יכולים לקחת דף ועט ולצייר אדם או חיה או עצם כלשהו. אבל רובנו לא יודעים איך לעשות את זה באמת טוב, ולכמעט כל אחד מאיתנו היו מישהו או מישהי בכיתה שהיינו בוהים בהם מציירים כל כך יפה ומדויק, ובכזה חוסר מאמץ. כשניסינו לחקות אותם יצא לנו קשקוש כמו של תינוק, אז נשאלת השאלה איך לומדים לצייר?

 

כשמחפשים באינטרנט, בגוגל או ברשתות החברתיות, הרשת עמוסה במדריכים שמראים איך לומדים לצייר, כמו פנים, בעלי חיים, חפצים שונים ועוד. המדריכים הללו מסייעים ללמוד לצייר בשלבים, חלקם מלווים בסרטוני וידאו והם מחולקים על פי רמות קושי. אולם מי שבאמת רוצה ללמוד איך לצייר, מוטב שלא יסתפק במדריכי אונליין, בעיקר אם אתם לא מסתפקים בשאלות כמו איך לצייר כלב או חתול או נסיכה.

 

פעולת הציור היא לכאורה קלה - לוקחים כלי מצייר, כלי שעליו מציירים, וקדימה לעבודה. אולם רוב האנשים שמתיישבים או נעמדים מול משטח הציור נאלמים דום, נתקלים במכשול ולא יודעים מאיפה או איך להתחיל את הציור. ללמוד איך לצייר זה לא רק איך מציירים את בעל החיים האהוב עליכם, אלא גם התייחסות לפרופורציות, משחקי צבעים שמעניקים עומק נכון, וכן רכישת מיומנויות שמאפשרות לצייר עיגול מושלם וקווים ישרים מבלי שהיד תרעד או תסטה מהמקום.

 

אם ניסיתם לבד בבית או באמצעות המדריכים שנמצאים ברשת ולא הצלחתם, אל תרגישו רע עם עצמכם ואל תקבעו שאתם חסרי כישרון. מי שלא רגיל לצייר באופן קבוע נתקל במחסומים הרגשיים והפיזיים הללו. כדי להפוך יצר האמנות שלכם למשהו שאפשר להציג לאחרים, צריך ללמוד לצייר בשלבים.


כשאתם רוצים לדעת איך לומדים לצייר, כדאי לפנות לקורס מקצועי, עם מדריך בשר ודם שעומד לפניכם, ויודע לכוון את היד ואת העין שלכם, ומדריך אתכם למה עליכם לשים לב ויודע איך לתקן אתכם בזמן אמת. הבית של תאודור מארח מגוון קורסים שבהם לומדים איך לומדים לצייר, ומי יודע - אולי יום אחד השם שלכם יתנוסס על תמונה בתערוכה נחשבת.

בואו לצייר איתי

מלאו פרטיכם
ואצור קשר בהקדם:


 
כתובת:
מצודת בית"ר 8, קומה א'
דוא"ל:
karakal.the1@gmail.com
טלפון:
072-33-80-884